Kırık linklere lütfen yorum yapınız. En kısa sürede güncellenecektir.
Karanlık Mod

8 YAŞINDA

Güncel Alet Çantası

CCleaner

PC Temizlik Programı

Flash Player

Flash Oynatma Aracı

Skype

Videolu Görüşme Programı

Aimp

MP3 Oynatma Programı

Internet Download Manager

Gelişmiş İndirme Yöneticisi

Microsoft Office

Ofis Yazılımı Tüm Sürümleri

Photoscape

Kolay Resim Düzenleme

Adobe Photoshop CC 2021

Prof. Resim Düzenleme

Mozilla Firefox Quantum

Hızlı İnternet Tarayıcısı

Google Chrome

Güvenli İnternet Tarayıcı

avast! Tüm Sürümleri 2020

En Hızlı Antivirüs Programı

Kaspersky Internet Security

Güçlü Antivirüs Programı

uTorrent Pro

Torrent Dosya İndirici

Nero Platinum 2020

Güçlü Disk Yazdırma

Daemon Tools Ultra Türkçe

Sanal Disk Oluşturma

Foxit Reader

Hızlı PDF Okuyucu

Adobe Acrobat XI Pro

Popüler PDF Programı

K-Lite Mega Codec Pack

Sistem Kodek Paketi

DirectX 12
 - DirectX 9
Microsoft DirectX Sürücüleri

WinRAR

Arşivleme ve Arşiv Açma


Torrent kullanıyor musunuz?

Şuradasınız: Buyur İndir Full » Program indir » İslami Programlar » Siyer 2.5 İslam Tarihi İnteraktif Eğitim CD

Siyer 2.5 İslam Tarihi İnteraktif Eğitim CD


Program indir > İslami Programlar   Meliksah_2006   1-08-2014, 23:26   2   


Siyer 2.5 İslam Tarihi İnteraktif Eğitim CD

Siyer 2.5 İslam Tarihi İnteraktif Eğitim CD Full indir

Bu tarih, kendilerine gelen İslam davetine iman ve onu kalbileriyle tasdik eden kahramanların tarihidir. Gayeleri, insanları kula kulluktan Allah’a ibadete sevk edip batıl dinlerin zulmünden İslam’ın adaletine, dünyanın darlığından ahretin genişliğine çıkarmaktı. Onlar beşeriyeti dünyanın süslerine ve mallarına önem vermemeye, Allah’a ve cennete kavuşmayı arzulamaya ve Müslümanları da İslam yardımının ve hayırlarının doğusundan batısına, dağlarından ovalarına varıncaya kadar bütün dünyaya yayılması hususunda büyük gayret sarf etmek istiyorlardı. Bu yolda dünya lezzetini unutup istirahatlarından vazgeçtiler.

Sesli Hayatüs Sahabe’nin Tamamı,
Sesli Peygamberimizin Hayatı,
Sesli Peygamberler Tarihi,
Sesli Veda Hutbesi,
Sesli bölümleri mp3 çalardanda dinleyebilirsiniz.

CD’deki bütün bölümler seslendirilmiş olup mp3 formatında hazırlanmıştır, CD içindeki sesleri mp3 çalarınıza aktarıp evde, işte, arabada ya da yolda yürürken dinleyebilirsiniz.

İnsanlığın başlangıcından Hülefa-i Raşidin dönemine uzanan tarih içerisinde, tevhid inancının anlaşılmasında, anlatılmasında, kıtalar arasında yayılmasında emeği geçen, bu uğurda canlarından ve mallarından fedakarlık etmekten çekinmeyen mümtaz şahsiyetleri bulacaksınız bu çalışmada.

CD İÇERİSİNDEKİ BÖLÜMLER

Not: Program 2CD den oluşmakta ve içerisinde 85 saatlik ses kaydı vardır.

1- Peygamberler Tarihi
Siyer 2.5 programında Mehmet Dikmen’in kaleme aldığı ‘Peygamberler Tarihi’ isimli eser derlenerek sunulmuş, eserden en fazla istifade sağlanması amaçlanmıştır. Konuların tamamı seslendirilmiş olup konuya uygun soyut resimler görüntülenmektedir. Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili
hizmetleri sunulmaktadır. Kur''ân''daki Peygamber kıssaları esas alınmak suretiyle hazırlanan metinde, Kur''an''da zikredilen kıssalardaki bütün meraklı ve ilgi çekici noktalar, ders alınması gereken yönler ortaya konulmuştur.

2- Peygamberimizin Hayatı
Doğumundan vefatına kadar geçen sürede hem elçi hem de kulluğunun bilincinde bir beşer olarak insanlığa örnek bir yaşam sergilemiş, peygamberlerin sonuncusu, alemlere rahmet olarak gönderilmiş kutlu elçi Muhammed Mustafa (s.a.v)’in hayatını A.Lütfi Kazancı’nın eserinden derlenmiş bu bölümde bulabilirsiniz. Konuların tamamı seslendirilmiş olup konuya uygun resimler görüntülenmektedir.

3- Hayatü''s Sahabe
Rasulullah’ın gökteki yıldızlarla eş tuttuğu ashabının hayatını, birbirleriyle ve Rasulullahla olan ilişkilerini, konu edinen Yusuf Kandehlevi’nin dört ciltlik eserine bu bölümden ulaşabilir, bölüm içerisinde ilerlerken kendinizi Medine sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Hayatü’s Sahabe adlı eserin bilgisayar ortamına taşınmasına ek olarak daha fazla istifade için kitapta yer alan tekrarsız tüm bölümler seçilerek seslendirilmiştir.

4- İslam Tarihi
Bu bölümde Mehmet Dikmen’in kaleme aldığı ‘Peygamberler Tarihi’ isimli eser, Salih Suruç''un kaleme aldığı "Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı” isimli eseri, Goldsoft Araştırma Grubunun ‘Hulefa-i Râşidin’ konulu araştırması ve İbrahim Canan’ın kaleme aldığı "Hadis Tarihi” isimli eseri derlenmiş, sizlerin beğenisine sunulmuştur. Bu bölümde İslam Tarihini Hz Adem Peygamber''den, Hulefa-i Râşidi’nin sonuna kadar ayrıntılı olarak araştırma imkanı bulacaksınız.

5- Veda Hutbesi
Rasulullah’ın Müslümanlar için önemli nasihatler içeren son hutbesi yenilenmiş bir sunumla karşınızda. Veda Hutbesi sesli slayt gösterisi halinde sunulmuştur.7-Aramalar
Tüm kaynaklar içerisinde Türkçe veya Arapça arama yapabilirsiniz. Arama sonucunda bulunan kelimeler işaretlenerek gösterilir.
Not Defteri, Araştırma, Musiki, Yardım butonları programı kullanırken yüksek verim almanızı sağlayacaktır.

6-Not Defteri
Programı kullanırken, bir defter düzeninde istediği sayfalarla ilgili notlar notlar alabilirsiniz.

7- Musiki
Programı daha rahat ve huzurlu bir şekilde kullanmak için ensturimantal parçalarda secim yaparak dinleyebilirsiniz.


İndirme Linkleri

Buyur-indir | Turbobit | Alternatif

Dosya boyutu: 547 MB


Dosyayı indirmek için yukarıdaki linklerden birisini kullanabilirsiniz.Yorum Ekle
Yönetici
Meliksah_2006 14 May 2018 23:26
hamza,
Merhaba bildirim için teşekkürler tüm linkler güncellenmiştir.

--------------------


Ziyaretçi
hamza 21 Nisan 2018 10:58
kolay gelsin link yenileyebilirmisiniz? 


Yasal uyarımız için burayı inceleyebilirsiniz. Telif hakkı ve iletişim için: (iletisim[at]buyur-indir.com)

Üyelerimizin, ziyaretçilerimizin ve yöneticilerimizin hiçbir dosyası / içeriği sunucumuzda barındırılmamaktadır. Tamamı internet üzerinde paylaşıma açık içeriklerdir. Platformumuz tüm paylaşımlara açıktır. DMCA / Telif ve yasal konular için bizlere mail adresimizden; "iletisim[at]buyur-indir.com" adresinden ulaşınız. Uyarınızdan itibaren ilgili içerik / içerikler 3 gün içerisinde kaldırılacaktır.

Sitede bulunan full programlar ve full oyunlar, tanıtım amaçlı sizlere sunulmuştur. Beğendiğiniz ürünleri üreticisinden satın almanızı, bu sayede onlara katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz.