Kırık linklere lütfen yorum yapınız. En kısa sürede güncellenecektir.
Karanlık Mod

8 YAŞINDA

Güncel Alet Çantası

CCleaner

PC Temizlik Programı

Flash Player

Flash Oynatma Aracı

Skype

Videolu Görüşme Programı

Aimp

MP3 Oynatma Programı

Internet Download Manager

Gelişmiş İndirme Yöneticisi

Microsoft Office

Ofis Yazılımı Tüm Sürümleri

Photoscape

Kolay Resim Düzenleme

Adobe Photoshop CC 2021

Prof. Resim Düzenleme

Mozilla Firefox Quantum

Hızlı İnternet Tarayıcısı

Google Chrome

Güvenli İnternet Tarayıcı

avast! Tüm Sürümleri 2020

En Hızlı Antivirüs Programı

Kaspersky Internet Security

Güçlü Antivirüs Programı

uTorrent Pro

Torrent Dosya İndirici

Nero Platinum 2020

Güçlü Disk Yazdırma

Daemon Tools Ultra Türkçe

Sanal Disk Oluşturma

Foxit Reader

Hızlı PDF Okuyucu

Adobe Acrobat XI Pro

Popüler PDF Programı

K-Lite Mega Codec Pack

Sistem Kodek Paketi

DirectX 12
 - DirectX 9
Microsoft DirectX Sürücüleri

WinRAR

Arşivleme ve Arşiv Açma


Windows 11 Hakkında

Şuradasınız: Buyur İndir Full » İncelemeler » Oyun İncelemeleri » Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Steel Division: Normandy 44 İncelemesi


İncelemeler > Oyun İncelemeleri   Meliksah_2006   13-08-2017, 15:09   1   
Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Sıra tabanlı stratejilerin ve gerçek zamanlı stratejilerin altın çağında büyüdüğümüz için, günümüzde deli gibi RTS arayışında olan biriyim. Özellikle medeniyet inşa etme ve dünya savaşlarını konu alan RTS’ler ayrıca ilgimi çekiyor. Yine böyle arayışta olduğum bir dönemde Wargame: European Escalation ile karşılaşmıştım. Bunu gördükten sonra, oyuna 3-5 birim koyup RTS yaptık diyen yapımcıları bulsam eşek sudan dönene dek tokatlarım, çok net.

Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Oyun kendi içinde müthiş bir ansiklopediye sahipti. “İki piyade koyalım bunun biri roket atsın biri tüfekle vursun” mekaniğinden çok daha fazlasını sunan, keşif için ayrı, hava savunması için, anti tanklar için farklı birimler ile savaştığımız ve bütün bu birimlerin de birbirine karşı üstünlük ve zaafları ile sizleri yüz yüze bırakan bir yapımdı Wargame. Eugen Systems aynı çizgiyi Act of Aggression gibi çok bilinmeyen ama konusu ve oynanışı itibariyle “taş gibi” sıfatını hak eden bir yapımla daha korumayı başardıktan sonra RTS sevenlerin favorileri arasına girdi. İki farklı seride farklı farklı tarih dönemlerini ve farklı farklı yaklaşımları inceledikten sonra gözlerini WW2’ya çeviren firma, Steel Division: Normandy 44 ile bizleri İkinci Dünya Savaşı’nın en ateşli cephelerine götürüyor.

Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Wargame serisinde olduğu gibi bunda da harita konumlaması, görev çeşitliliği, birim kullanımları benzer yapıda. Birebir tarihi senaryolar olduğu için bu konuda alternatif bi tarih çizgisi çizilemiyor (en azından şimdilik). İlginçtir ki oyunu Alman tarafı olarak da oynayabiliyorsunuz. Çoğu strateji oyununda olmayan bir durum bu. Alman tarafı olarak oynarken Call of Duty’de oynadığımız Pegasus Bridge görevini de oynama şansımız mevcut.

Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Birimlerinizi seçip savaş alanına geldiğinizde aslında hiçbir şeyin kolay olmadığını görüyorsunuz. Birimlerle kadronuzu oluşturduğunuz ekranda A, B ve C’lerle tanımlanan birlikler hemen dikkatinizi çekecektir. Bunlar savaş alanında üç faz olarak devreye giren bir sistemi temsil ediyor. İlk faz hafif ve gözcü birimlerle düşmanı yoklayacağınız aşama. Bunun devamında orta halli savaş makinelerini sahaya sürebileceğiniz süreç geliyor. Bir miktar zaman sonra ise savaşın kaderinin kopacağı üçüncü fazda taraflar meydanı güç gösterisine dönüştürüyorlar. Savaş alanına sürdüğünüz askerlerin ömrünün sonuna kadar mermi atabileceğini aklınızdan çıkartın bir kere. Cephenin hemen gerisine konumlayacağınız destek araçlarını unutursanız ya da düşman ateşine maruz kalırlarsa mermileri biten askerlere elveda diyebilirsiniz. Aynı şekilde piyadeleriniz, tanklarınız kısaca tüm birimlerinizin bir stres barı var. Bu birimler ağır makineli ateşi altında kaldığında ya da havan topu veya benzer bir alan etkili saldırıyı üzerlerinde hissettiklerinde elleri ayakları birbirine dolaşmaya başlıyor. Sakin sakin giden piyadelerin keskin nişancı mermisi ile bir anda sağa sola kaçıştıklarını, baskının artması ile yerinden kıpırdayamaz olduklarını, nihayetinde de beyaz bayrak sallayarak teslim olduklarını gördüm. Gözünüz korkmasın, oyun size her birimi tehlike anında nasıl kullanacağınızı anlatan bir Bootcamp ile başlıyor. Bu bölüm de oyunun mekaniklerini şıp diye anlamanıza ve gerçekten bir komutanmışçasına taktik vermenize imkan tanıyor.

Steel Division: Normandy 44 İncelemesi

Genel olarak taktik stratejinin öne çıktığı oyunda grafikler göze batmıyor. Sesler ve ambiyans konusunda oldukça iyi iş çıkartan yapım, RUSE’dan sonra bu tarzı sevenler için nimet değerinde diyebiliriz. Hele ki Wargame serisini sevdiyseniz buna bayılacağınız kesin.

Oyunu indirmek için:
Steel Division: Normandy 44 Full indir

Yorum Ekle
Ziyaretçi
ahmet mehmet 9 Eylül 2017 15:03
kardeş nasıl bir sitedir bu yani bu kadar program film oyunun üstüne bir de inceleme yazıyorsunuz gerçekten tebrik ediyorum. 


Yasal uyarımız için burayı inceleyebilirsiniz. Telif hakkı ve iletişim için: (iletisim[at]buyur-indir.com)

Üyelerimizin, ziyaretçilerimizin ve yöneticilerimizin hiçbir dosyası / içeriği sunucumuzda barındırılmamaktadır. Tamamı internet üzerinde paylaşıma açık içeriklerdir. Platformumuz tüm paylaşımlara açıktır. DMCA / Telif ve yasal konular için bizlere mail adresimizden; "iletisim[at]buyur-indir.com" adresinden ulaşınız. Uyarınızdan itibaren ilgili içerik / içerikler 3 gün içerisinde kaldırılacaktır.

Sitede bulunan full programlar ve full oyunlar, tanıtım amaçlı sizlere sunulmuştur. Beğendiğiniz ürünleri üreticisinden satın almanızı, bu sayede onlara katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz.